Dlaczego kocham uczyć języka norweskiego?

Każdy z nas chciałby robić to, co kocha. Jednak udaje się to nielicznym. Ja mam to szczęście i od ponad 10 lat uczę języka norweskiego. Oprócz bycia nauczycielem jestem też psychologiem, co pozwala mi na jeszcze bliższy kontakt z uczniem. Przez te 10 lat uczyłam norweskiego ponad 400 osób, w tym Kasię. Jej opinia jest tak piękna i płynąca prosto z serca, że postanowiłam się z nią Wami podzielić. 

 

 

Patrycja jest najlepszą nauczycielką języka jaką spotkałam pośród wszystkich nauczycieli norweskiego, angielskiego, polskiego i niemieckiego z którymi pracowałam prywatnie i zawodowo.

Nie spotkałam innego nauczyciela, który w tak przystępny i usystematyzowany sposób potrafi wytłumaczyć zagadnienia z gramatyki. Pomogła mi dostrzec wyraźnie różnice i podobieństwa między norweskim i angielskim, co bardzo usprawniło moją codzienną komunikację. Wcześniej, znając podstawy i język norweski głównie poprzez telewizję, książki i kontakty ze znajomymi, nieustannie myliłam wszystko co możliwe, przekładając angielskie kalki na język Norweski.

Patrycja potrafi w systematyczny i dostosowany dla mnie sposób przedstawić wszystkie aspekty języka i powiązania między nimi. Bezbłędnie wychwytuje moje problemy i zawsze ma kilka propozycji pracy nad elementami, które sprawiają mi trudność. Patrycja usystematyzowała umiejętności które już miałam i teraz pracujemy nad kolejnymi.

Podczas lekcji omawiamy tematy związane bezpośrednio z językiem i materiałami nad którymi pracujemy (jak gramatyka, wymowa, poprawne użycie zwrotów i wyrażeń) ale też informacje o Norwegii i Norwegach. Patrycja ma szeroką wiedzę i zrozumienie dla Norweskiej kultury przez co jest wymarzonym przewodnikiem dla osób, które dopiero zaczynają swój czas na północy i chcą lepiej zrozumieć mentalność ludzi, wśród których się znaleźli.

Ja wyjątkowo doceniam fakt że Patrycja dostosowuje lekcje do moich potrzeb i możliwości, stawia poprzeczkę wysoko, a jednocześnie ma dużo cierpliwości do powtórek i opóźnień w nauce wynikających z mojego nieustannego braku czasu.

W moim przypadku wyzwaniem była bardzo dobra znajomość angielskiego i polskiego (jestem logopedą), która zwykle była ignorowane przez nauczycieli a ja musiałam nieustannie uczyć się podstaw, co zniechęcało mnie do pracy. Patrycja potrafi przejść od razy do rzeczy i nie traci czasu na tłumaczenie tematów, które już znam.

Jednocześnie jestem pewna, że tak samo dobrze byłaby w stanie przedstawić materiał dzieciom i osobom, które mówią jedynie po polsku i nie mają żadnej teoretycznej wiedzy o języku. Jestem przekonana że wyniki pracy od podstaw byłby jeszcze lepsze, gdyż uczeń od razu kształciłby zdolności bez błędów, które ja teraz mozolnie poprawiam.

Polecam lekcje z Patrycją tym, którzy naprawdę chcą nauczyć się języka, szybko i sprawnie. To nauczycielka która język zna i wie jak tę wiedzę przekazać każdemu nie podążając jednym utartym schematem.

Kasia

Rett og slett - norweski po prostu

Rett og Slett oznacza „po prostu”. Z nami nauczysz się języka norweskiego w przyjemnej atmosferze. Dzięki nastawieniu na komunikację już od początku spotkań, skupimy się na tym, co w nauce języku najważniejsze – umiejętności swobodnego porozumiewania się w obcym języku. Niezbędna dawka gramatyki przedstawiona zostanie w przystępny sposób.